Selkent Sitesi class=

TRAFO İLE İLGİLİ DUYURU

TRAFO İLE İLGİLİ DUYURU

Değerli SEL-KENT  üyeleri elektrik trafosu siteye ait.

Trafonun siteye ait olmasının   sitemize mali yükleri var.Oda kayıtlı bir elektrik mühendisine maaş veriyoruz.

Trafoda olabilecek her türlü arızanın sorumluluğu siteye ait .Trafo bizim olduğu için oda kayıtlı bir elektrik mühendisi bulundurmak zorundayız.Mühendise her ay maaş veriyoruz. Elektriği pahalı kullanıyoruz.

Trafo devredilirse ilk olarak mühendisten kurtulacağız. Arıza ve bakımlarda bizim sorumluluk alanımızdan çıkacak.Arıtma tesisinde tüketilen elektrik %40 daha ucuza alınacak.Şu an 46 kuruştan alınan elektrik 36 kuruşa inecek.

Devir işleri için sokak panoları değişecek. Evlerdeki sayaçlar sokak panolarına alınacak. Trafo ve yüksek gerilim hattı direklerinin olduğu yerlerin harita mühendisi tarafından koordinatları belirtilip belediye ve AYDEM ELEKTRİK Şirketi’ne o koordinatların  terki ve kullanma teminatı verilecek. Trafo için yeni proje çizilecek. Uyarı levhaları konacak.Trafo içinde gösterge panosu değişecek. Bakım ve temizliği yapılacak. Bunlar devir öncesi bizden istenenler.

Değerli üyeler trafo hepimizin ortak sorunu.

Nisan ayından başlamak üzere hane başı 600 lira para talep ediyoruz.  Bunu 200 liralık 3 taksit olarak karar verdik. eğer yatırmış olduğunuz ödemeler harcamalardan sonra artacak olursa takip eden aylarda yatırmanız gereken aidatlarınızdan düşeriz. Bazen iş yaparken iş içinde başka masraflar çıkabiliyor.

Değerli üyeler , ilk anda belki bütçemiz zorlanacak ama ilerki yıllarda tüketeceğimiz elektrik için bizden çıkacak fazla paraları düşünecek olursak bunu hep beraber katlanmamız gerekiyor. Bir seferliğine.

Bu konuda bütün üyelerimizden destek ve yardım istiyorum.

Saygılar.

 

 

 

 

 

 

21 Mart 2018 11:33

Başkan

Selkent Sitesi
  Yönetim Kurulu Başkanı

Kadir SOYLU

 
Yönetime'a Mesaj

Kıyıkışlacık 14 Aralık 2018 Tahminleri